
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
| Mating Post Length | 3.4 mm |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04186
Ext.Price$0.04186
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04186 | $0.04186 |
| 10 | $0.02093 | $0.20930 |
| 50 | $0.01888 | $0.94400 |
| 100 | $0.01703 | $1.70300 |
| 500 | $0.01537 | $7.68500 |
| 1000 | $0.01387 | $13.87000 |
| 3000 | $0.01290 | $38.70000 |
| 5000 | $0.01200 | $60.00000 |
| 10000 | $0.01117 | $111.70000 |
